کابینت اروپایی

آنچه در این مقاله میخوانید
  کابینت اروپایی

  گنجاندن مدل‌های مختلف کابینت اروپایی در حال و هوای خانه‌های ایرانی، می‌تواند دکوراسیون منزلتان را به سطح جدیدی از زیبایی برساند. بااین‌حال، تبدیل کردن دکوراسیون منزل به یک اثر هنری و کاربردی، دشواری‌های مخصوص به خود را دارد که اگر حل نشده باقی بمانند، مانع دستیابی شما به طرح دلپسندتان خواهند شد. این دشواری‌ها که شکل مواجهه‌ی شما با همگی آن‌ها، به‌صورت مستقیم روی نتیجه‌ی کارتان تأثیر می‌گذارند، باید تا پیش از ورود به مراحل عملیاتی کار حل شده باشند. دشواری‌های مذکور به طور کلی، در سه دسته تقسیم‌بندی می‌شوند. دسته‌ی اول این دشواری‌ها مرتبط با بحث انتخاب طراح و سازنده است. لازم است پیش از هر کاری، به‌دنبال یک طراح حرفه‌ای و باسواد بگردید. کسی که جدای از کار با چوب، از پس ایده‌پردازی هنری نیز بربیاید و انتخاب‌هایتان را به چند مدل کاتالوگی محدود نکند.

  برای طراحی کابینت با هر متریال و مدلی که مد نظر دارید با ما تماس بگیرید.

  پس از حل شدن چالش اول، باید همراه با طراح منتخبتان بروید سراغ چالش دوم. چالش دوم شامل شناسایی فضا و مشخص‌کردن کاربردهایی است که شخصاً برای کابینت در نظر گرفته‌اید. مدل‌های مختلف کابینت، از جمله کابینت اروپایی می‌توانند در عین حفظ ماهیت ظاهری خود، کاربردهای مختلفی را به کاربر ارائه دهند. برای حل چالش شماره‌ی دو، باید نیازهای خود و ویژگی‌های محیط را بشناسید و آن‌ها را به طراح بگویید. در نهایت به چالش اصلی، یعنی چالش شماره‌ی سه می‌رسید. فرض کنید که قصد دارید مدل کابینت اروپایی را در فضای آشپزخانه‌ی خود پیاده‌سازی کنید. اگرچه تم اروپایی، شناخته شده و مشخص است، بااین‌حال شما باید با توجه به دکوراسیون کلی منزلتان، ریزه‌کاری‌ها و رنگ بدنه‌ی نمونه‌ی نهایی را مشخص کنید. حین تصمیم‌گیری درباره‌ی ریزه‌کاری طراحی، لازم است ویژگی‌های محیط را نیز مدنظر قرار دهید. برای مثال برخی محیط‌ها با برخی از فلزات یا چوب سازگاری ندارند. اگر بخواهم در یک‌کلام بگویم، برای تعبیه مدل کابینت اروپایی در آشپزخانه‌ی منزلتان، باید یک طراح باسواد و هنرمند پیدا کنید که بتواند پابه‌پای شما ایده‌پردازی کند.

  طراحی کابینت اروپایی

  منظور از کابینت اروپایی چه نوع کابینتی است؟

  این مهم‌ترین سؤالی است که پس از شنیدن عبارت "کابینت اروپایی" ممکن است به ذهن مخاطب خطور کند. همان طور که در فیلم‌ها و سریال‌های خارجی دیده‌اید، طراحی دکوراسیون منازل در کشورهای اروپایی تا حدود زیادی متفاوت از طرح دکوراسیون منازل شرقی است. آشپزخانه‌های اروپایی خلوت‌تر از آشپزخانه‌های ایرانی هستند و عمدتاً از چوب ساخته شده‌اند. طراحی آشپزخانه در این کشورها، به‌گونه‌ای است که با تم کلی خانه‌های این مناطق سازگاری دارد. اگرچه سازگار کردن کابینت مدل اروپایی با دکوراسیون منازل ایرانی برای طراحان سختی‌هایی در پی دارد، زیبایی نتیجه‌ی نهایی به این سختی‌های ابتدایی آن می‌ارزد.

  بیایید نگاهی جزئی‌تر به دکوراسیون آشپزخانه در منازل اروپایی بیندازیم. کابینت مدل اروپایی عموماً به کابینتی چوبی گفته می‌شود که اجزای مختلف آن، چهارچوب ندارند. در این کابینت‌ها تنها مرز میان درهای مختلف که در کنار هم دیگر نصب شده‌اند، شیاری است که بین آن‌ها فاصله انداخته.

  ساختار کلی یک آشپزخانه مدرن اروپایی شامل یک قسمت جزیره مانند در مرکز آشپزخانه است و بسته به فضای آشپزخانه، کابینت مدل اروپایی در دورتادور محیط آشپزخانه نصب می‌شود. در دکورهایی که کمی کلاسیک هستند، آشپزخانه یکی از محیط‌های نورگیر خانه است که ساختار جزیره مانندی در قسمت ورودی آن قرار گرفته است.

  انواع کابینت اروپایی

  انواع کابینت اروپایی

  انواع کابینت اروپایی را می‌توان از دو جنبه بررسی کرد. جنبه‌ی اول مرتبط با بحث منطقه‌ی جغرافیایی است. طبیعتاً فرهنگ‌های جاری در مناطق مختلف قاره‌ی اروپا، روی دکوراسیون منازل مردم ساکن در این مناطق نیز تأثیر می‌گذارد. بر همین اساس نیز، می‌توان انواع مدل‌های اروپایی را براساس مناطق جغرافیایی که در آن به کار گرفته می‌شوند تقسیم‌بندی کرد. در نتیجه‌ی این تقسیم‌بندی، کابینت‌های الهام گرفته شده از سبک دکوراسیون ایتالیایی و فرانسوی دو گروه از محبوب‌ترین سبک‌های طراحی کابینت را تشکیل می‌دهند.

  جنبه‌ی دوم بررسی انواع مدل‌های اروپایی، مرتبط با میزان پیروی آن‌ها از مدرنیته است. با گذشت زمان، تعامل کشورهای اروپایی بیشتر و بیشتر شد. در نتیجه‌ی این تعامل، اهالی این منطقه به درک مشترکی از زیبایی و مدرنیته رسیدند. دکوراسیون مدرن و کلاسیک اروپا، متأثر از درک اهالی منطقه از مفهوم هنر است. کابینت‌ها را می‌توان براساس مفاهیم هنر و زیبایی نیز دسته‌بندی کرد و بر این اساس، کابینت‌ها به دو گروه مدرن و کلاسیک تقسیم‌بندی می‌شوند.

  انواع کابینت کلاسیک اروپایی

  انواع کابینت کلاسیک اروپایی

  پیش‌تر از ساختار آشپزخانه‌های مدرن و کلاسیک در اروپا صحبت کردیم. جدای از تفاوت در سبک چینش، انواع کابینت کلاسیک اروپایی از نظر رنگ و کلیات طراحی نیز با نمونه‌های مدرن تفاوت دارند. در این سبک از کابینت‌ها عموماً از ‌رنگ‌های طیف تیره استفاده می‌شود. ضمناً طراحی کابینت‌های کلاسیک اروپایی نیز عموماً هارمونیک‌تر از طراحی مدرن است.

  انواع کابینت مدرن اروپایی

  انواع کابینت مدرن اروپایی

  انواع کابینت مدرن اروپایی عمدتاً حول محوریت جزیره‌ی مرکزی طراحی و نصب می‌شوند. این مدل از کابینت‌ها، به‌گونه‌ای طراحی می‌شوند که زیبایی، ظرافت و کاربردی بودن را به‌صورت یک جا به اهالی خانه هدیه کنند. اگر کابینت و جزیره هماهنگ با یکدیگر طراحی شوند، فضای استفاده شده برای تعبیه‌ی جزیره با طراحی کاربردی کابینت مدرن اروپایی جبران می‌شود. همان طور که گفته شد، نمونه‌های کلاسیک کابینت اروپایی نسبت به نمونه‌های مدرن آن طراحیِ هارمونیک‌تری دارند. این بدان معناست که المان‌های تزئینی به‌کاررفته در نمونه‌های کلاسیک، بیشتر از نمونه‌های مدرن است. هماهنگی موجود میان المان‌های تزئینی در یک مجموعه کابینت، طراحی هارمونیک‌تری به آن می‌بخشد. بااین‌حال توانایی مدل‌های مدرن کابینت اروپایی در ارتقا سطح دکوراسیون آشپزخانه، اگر از نمونه‌های کلاسیک بیشتر نباشد، کم‌تر هم نیست.

  کابینت به سبک ایتالیایی

  کابینت به سبک ایتالیایی

  در طراحی کابینت به سبک ایتالیایی، المان‌های خاصی از جمله شلف و قفسه به‌طورقطع به چشم می‌خورد. ایتالیایی‌ها عاشق چیدن وسایلشان در قفسه‌ها هستند و ورود قفسه به ساختار طراحی کابینت، دست طراحان را برای انجام ایده‌پردازی بیشتر باز می‌گذارد.

  کابینت به سبک فرانسوی

  کابینت به سبک فرانسوی

  مدل‌های فرانسوی غالباً دورتادور آشپزخانه نصب می‌شوند. این مدل‌ها بعضاً فریم و چهارچوب نیز دارند که ظاهری هارمونیک‌تر به آن‌ها می‌بخشد.

  در ساخت کابینت های اروپایی از چه متریال‌هایی استفاده می‌شود؟

  عمده‌ترین متریال‌های مورداستفاده در طراحی کابینت‌های اروپایی، چوب و MDF هستند. بااین‌حال نمونه‌های فرانسوی گاهی در پوشش‌های فلزی نیز ظاهر زیبایی پیدا می‌کنند.

  کابینت های اروپایی

  کابینت های اروپایی بیشتر برای چه نوع آشپزخانه‌هایی مناسب است؟

  بسته به اینکه کار طراحی و نصب را به چه کسی بسپارید، می‌توانید کابینت های اروپایی را در هر فضایی تعبیه کنید. بااین‌حال، رعایت کردن برخی از نکات کلیدی حین طراحی آشپزخانه، به دکوراسیون شما هویت می‌بخشد. برای مثال، نمونه‌های کلاسیک کابینت اروپایی عمدتاً در فضاهای نورگیر تعبیه می‌شوند یا نمونه‌های مدرن، بدون جزیره(حتی اگر شده جزیره‌ای کوچک)، ممکن است کمی ناقص به نظر برسند.

  سخن آخر

  حرف آخر این است که اسم را فدای هویت و زیبایی نکنید. احتمالاً تا ده سال دیگر، حتی خودتان هم یادتان نباشد که مدل کابینتتان چه بود. آنچه در طول زمان برایتان می‌ماند، اسم مدل کابینت نیست، بلکه زیبایی و هویتی است که انتخابتان به محل زندگی شما خواهد داد. کابینت از آن دسته المان‌های تزئینی نیست که بشود به‌صورت مداوم آن را بازطراحی و تعویض کرد؛ بنابراین، سعی کنید تمام چالش‌های ذکر شده در ابتدای متن را با حوصله پشت سر بگذارید، تا آنچه نصیبتان می‌شود، یک نتیجه‌ی فوق‌العاده باشد.

  منبع:
  www.beautyhome.ir
  
  06 اردیبهشت 1400

  نظرات

  نام
  ایمیل
  نظر
  مقالات مرتبط
  ایمکس دکو

  گروه ایمکس با هدف ارائه‌ی محصولات چوبی با بالاترین کیفیت و پایین‌ترین قیمت به مشتریان عزیز پا به عرصه‌ی وجود گذاشت. هم اکنون توانسته با پیشرفت روزافرون خود تیمی حرفه ای تشکیل دهد. این تیم را طراحان، سازندگان و نصابان خبره همراهی می‌کنند. در حال حاضر تمرکز اصلی تیم ایمکس بر طراحی، ساخت و نصب کابینت، کمد و انواع دکوراسیون‌های منزل ساخته شده از چوب و مصنوعات چوبی است.

  مشاهده پروژه انجام شده

  نیاز به مشاوره دارید؟