دکوراسیون آشپزخانه با کابینت طوسی

آنچه در این مقاله میخوانید
  دکوراسیون آشپزخانه با کابینت طوسی

  انتخاب رنگ طوسی برای کابینت آشپزخانه در سبک‌ کابینت ‌بندی مدرن و امروزی، انتخاب دقیق و هوشمندانه‌ای به نظر می‌رسد؛ چرا که این رنگ دارای طیف و تناژ گسترده‌ای است و با رنگ‌های مختلف به راحتی ست می‌شود. در کنار کابینت طوسی می‌توانید از لوازم آشپزخانه و اکسسوری‌های مختلف با رنگ‌های متفاوت استفاده کنید.

  این رنگ، فضای مدرن و لوکسی به آشپزخانه شما می‌دهد و آن را از حالت سادگی خارج می‌کند. استفاده مناسب از رنگ طوسی همچنین آشپزخانه شما را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان می‌دهد. از آنجایی که رنگ طوسی اخیرا برای کابینت بندی آشپزخانه‌ طرفداران زیادی پیدا کرده است، در ادامه این مطلب نکات استفاده از آن در دکوراسیون آشپزخانه را مورد بررسی قرار می‌دهیم و همه آنچه که باید درباره این رنگ برای کابینت آشپزخانه بدانید را به شما توضیح خواهیم داد. بنابراین اگر قصد دارید رنگ طوسی را برای کابینت آشپزخانه خود انتخاب کنید، تا انتها با ایمکس همراه باشید.


  جدیدترین طراحی دکوراسیون آشپزخانه با کابینت طوسی در گروه ایمکس دکو
  09121065226


  مزایای کابینت آشپزخانه طوسی

  پیش از صحبت درباره انواع ترکیب رنگ برای کابینت طوسی و نکاتی که باید هنگام انتخاب این رنگ برای آشپزخانه در نظر داشته باشید، ابتدا بهتر است با مزایای کابینت طوسی در آشپزخانه آشنا شوید. از مهم‌ترین مزایای کابینت آشپزخانه طوسی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • رنگ طوسی از معدود رنگ‌هایی است که برای هر سبکی قابل استفاده است؛ یعنی شما می‌توانید کابینت آشپزخانه طوسی را با سبک کابینت مدرن، نئوکلاسیک و کلاسیک سفارش دهید.
  • کابینت طوسی دیرتر کثیف می‌شود و آلودگی را کمتر نشان می‌دهد؛ بنابراین نظافت آن نیز بسیار راحت‌تر است.
  • این رنگ به طور کلی خنثی ا‌ست و با انواع رنگ‌ها ست می‌شود؛ به همین دلیل دست شما برای طراحی آشپزخانه باز است. البته رنگ طوسی دارای تناژ سرد و گرم است که می‌توانید مطابق با سلیقه خود از تناژ دلخواهتان برای طراحی کابینت‌های آشپزخانه استفاده کنید.
  • رنگ طوسی هیچگاه از مد نمی‌افتد و همیشه زیبا و جذاب است.

  انواع رنگ طوسی برای کابینت آشپزخانه

  رنگ طوسی دارای طیف گسترده‌ای از تیره تا روشن است که می‌توانید متناسب با سلیقه خودتان و فضای آشپزخانه، طیف طوسی مورد علاقه خود را انتخاب کنید. در ادامه برخی از نکات انتخاب رنگ طوسی تیره و روشن را بررسی می‌کنیم تا رنگ مورد علاقه خود را با آگاهی بیشتری انتخاب کنید.

  کابینت طوسی روشن

  مناسب‌ترین طیف طوسی برای آشپزخانه‌های کوچک، طوسی روشن است. کابینت طوسی روشن، نور را منعکس می‌کند و فضا را روشن و دلباز نشان می‌دهد. این رنگ به راحتی با رنگ‌های تیره ترکیب می‌شود و فضای آشپزخانه شما را مدرن می‌کند. البته رنگ طوسی روشن با تناژ گرم و سرد برای دکوراسیون آشپزخانه‌های کلاسیک و نئوکلاسیک مناسب‌تر است.

  کابینت طوسی تیره

  استفاده از کابینت طوسی تیره، فضایی مدرن به آشپزخانه می‌دهد. اما بهتر است کابینت طوسی تیره را در آشپزخانه‌های بزرگ استفاده کنید. چرا که رنگ تیره، نور را منعکس نمی‌کند و باعث تاریک شدن آشپزخانه می‌شود. همچنین اگر در آشپزخانه خود پنجره و نور طبیعی ندارید، لازم است میزان نور آشپزخانه را به حد کافی زیاد کنید. رنگ طوسی تیره در کنار رنگ‌های روشن همچون طوسی روشن یا سفید، تضاد رنگی بالایی ایجاد می‌کند و فضایی خاص به آشپزخانه شما می‌دهد.

  مدل کابینت طوسی تیره

  انواع ترکیب رنگ برای کابینت طوسی

  همانطور که اشاره کردیم، یکی از مزایای مهم رنگ طوسی این است که به راحتی با رنگ‌های مختلف ترکیب می‌شود و دست شما را برای انتخاب هر نوع اکسسوری آشپزخانه، کاشی و سرامیک برای کف آشپزخانه و بین کابینت‌ها باز می‌گذارد.

  رنگ طوسی به تنهایی فضای آشپزخانه را بی ‌روح و خسته‌کننده می‌کند؛ از این رو بهتر است این رنگ را به تنهایی برای آشپزخانه خود استفاده نکنید. ترکیب رنگ طوسی با رنگ‌های دیگر، فضایی زیباتر به آشپزخانه شما می‌دهد. در ادامه چند رنگ مختلف که ترکیب آنها با رنگ طوسی، دکوراسیون فوق‌العاده‌ای به آشپزخانه می‌دهد را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  کابینت طوسی سفید

  رنگ سفید حس پاکیزگی را القا می‌کند و باعث روشن‌تر شدن فضای آشپزخانه می‌شود. به همین دلیل استفاده از آن در طراحی کابینت مرسوم است. کابینت طوسی سفید در آشپزخانه ترکیبی جذاب و رویایی ایجاد می‌کند. ترکیب سفید با طوسی روشن، برای کابینت‌های نئوکلاسیک بهتر است و ترکیب طوسی تیره با سفید نیز فضایی مدرن به آشپزخانه شما می‌دهد. اگر می‌خواهید آشپزخانه شما کاملا مدرن شود نیز می‌توانید از لوازم آشپزخانه سیلور استفاده کنید.

  کابینت طوسی طلایی

  استفاده از رنگ طلایی در ترکیب دکوراسیون آشپزخانه با کابینت طوسی ، رنگ کابینت‌ها را از حالت یکنواختی خارج می‌کند و فضایی مدرن به آشپزخانه می‌دهد. شما می‌توانید اکسسوری‌ها و المان‌های کوچکی مانند دستگیره درب‌ها، کلید، پریزها و شیرآلات را طلایی انتخاب کنید تا با رنگ طوسی به خصوص طوسی تیره، فضای دلنشینی به آشپزخانه شما بدهد. کابینت طوسی طلایی آشپزخانه شما را لوکس می‌کند. البته بهتر است رنگ درب کابینت یا صفحه کانتر را طلایی انتخاب نکنید.

  کابینت طوسی و چوب

  رنگ چوب از جمله رنگ‌هایی ا‌ست که در اغلب آشپزخانه‌ها، زیبایی و نمای کابینت را دو چندان خواهد کرد. استفاده از چوب رنگ روشن یا تیره، بستگی به سلیقه شما و تناژ طوسی کابینت‌ها دارد. شما می‌توانید برای سبک مدرن و نئوکلاسیک از چوب طبیعی یا MDF رنگ چوب استفاده کنید.

  کابینت با ترکیب رنگ طوسی و چوب

  کابینت طوسی زرد

  در انواع ترکیب رنگ برای کابینت طوسی، رنگ زرد یکی از خاص‌ترین رنگ‌ها است. این رنگ فضای آشپزخانه را گرم و شاد می‌کند و ترکیب آن با یک رنگ خنثی مانند طوسی، فضایی مدرن و خاصی به آشپزخانه شما می‌دهد. اما بهتر است رنگ زرد در آشپزخانه به میزان محدود استفاده شود. مثلا می‌توانید کانتر، جزیره، گلدان‌ها و یا یک درب کابینت را رنگ زرد انتخاب کنید.

  ترکیب دو رنگ طوسی

  رنگ طوسی دارای طیف بسیار گسترده‌ای است و می‌توانید با استفاده از دو طیف مختلف طوسی، فضای آشپزخانه را از حالت یکنواختی خارج کنید. همچنین می‌توانید کابینت طوسی براق را در کنار کابینت مات قرار دهید. ترکیب براق و مات، فضای مینیمال و خاصی به آشپزخانه می‌دهد.

  علاوه بر این موارد می‌توانید دو تناژ رنگ طوسی را نیز با یکدیگر ترکیب کنید. مثلا ترکیب طوسی خنثی و طوسی سرد فضای آرام و روشنی به آشپزخانه شما می‌دهد.

  نکات انتخاب کابینت در دکوراسیون آشپزخانه با کابینت طوسی

  برای آنکه با کابینت رنگ طوسی فضای زیباتری در آشپزخانه خود ایجاد کنید، لازم است به نکاتی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم توجه ویژه داشته باشید.

  به دستگیره کابینت توجه کنید

  انتخاب دستگیره مناسب که زیبایی کابینت‌های طوسی را بیشتر نمایش دهد، اهمیت زیادی در دکوراسیون آشپزخانه دارد. اگر قصد دارید سبک مدرن را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید، می‌توانید از درب مگنتی یا دستگیره مخفی برای کابینت آشپزخانه استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید کابینت شما دستگیره داشته باشد، دستگیره‌های باریک و کشیده برای این سبک کابینت مناسب‌تر است. این دستگیره‌ها در آشپزخانه‌های کوچک، باعث بزرگ دیده شدن آشپزخانه می‌شوند. دستگیره‌های ساده دایره‌ای شکل نیز برای کابینت مدرن طوسی انتخاب مناسبی محسوب می‌شوند.

  دستگیره‌های دایره‌ای شکل و مستطیلی ساده، بهترین گزینه برای کابینت‌های نئوکلاسیک می‌باشند. اما اگر می‌خواهید سبک آشپزخانه‌تان کلاسیک باشد، بهتر است از دستگیره‌های کار شده استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید رنگ دستگیره‌ها را متناسب با رنگ‌ بندی کابینت و با رنگ‌های طلایی، مشکی یا نقره‌ای انتخاب کنید.

  بیشتر بخوانید: معرفی انواع دستگیره کابینت

  در آشپزخانه‌های کوچک از رنگ طوسی استفاده نکنید

  بهتر است در آشپزخانه‌هایی که دارای سقف کوتاه هستند از رنگ طوسی به خصوص طوسی تیره در ابعاد زیاد استفاده نکنید. به عنوان مثال تمام کابینت‌ها یا پرده‌های آشپزخانه را طوسی انتخاب نکنید.

  سرد یا گرم بودن آشپزخانه را انتخاب کنید

  رنگ طوسی در سه تناژ سرد، گرم و خنثی استفاده می‌شود. رنگ طوسی با ته رنگ آبی دارای تناژ سرد و با ته رنگ قرمز نیز دارای تناژ گرم است. برای داشتن یک آشپزخانه با رنگ سرد باید از کابینت طوسی آبی و برای داشتن کابینت‌های گرم باید از رنگ طوسی قرمز استفاده نمایید. شما همچنین می‌توانید ترکیب طوسی خنثی با رنگ‌های سرد و گرم مانند آبی و زرد را نیز در آشپزخانه خود به کار ببرید.

  کابینت طوسی مدرن

  از تناژهای رنگی متفاوت استفاده کنید

  اگر رنگ طوسی کابینت شما سرد است و ته رنگ آبی دارد، بهتر است از رنگ‌های سرد برای ترکیب با رنگ طوسی استفاده نکنید. همچنین اگر رنگ کابینت شما طوسی گرم است و ته رنگ قرمز یا نارنجی دارد، ترکیب کردن آن با رنگ‌های گرم، فضای آشپزخانه را بیش از حد گرم می‌کند. هنگام ترکیب رنگ‌های کابینت حتما به تناژ رنگ‌ها توجه فرمایید.

  به سبک مورد علاقه خود توجه کنید

  علاوه بر طراحی کابینت، انتخاب رنگ طوسی نیز در تعیین سبک آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر به سبک نئوکلاسیک علاقه دارید، بهتر است از تناژهای گرم و سرد طوسی روشن استفاده کنید. اما برای طراحی آشپزخانه مدرن، کابینت طوسی براق با طوسی تیره مناسب‌تر است.

  به کانتر آشپزخانه توجه کنید

  کانتر و کابینت جزیره، بخش مهمی از طراحی آشپزخانه محسوب می‌شوند. به همین دلیل طراحی آن‌ها در چگونه دیده شدن کابینت‌ها تاثیر داشته و باید با دقت بالا انتخاب شوند. می‌توانید کانتر را با رنگ ترکیب شده با طوسی انتخاب کنید که بیشتر دیده شود. همچنین بهتر است برای طراحی بهتر کانتر از مشاوران ایمکس کمک بگیرید.

  مدل کابینت طوسی سفید

  جمع بندی

  استفاده از کابینت طوسی در دکوراسیون آشپزخانه امروزی طرفداران زیادی پیدا کرده است؛ چرا که این رنگ قابلیت ترکیب شدن با رنگ‌های زیادی را دارد و می‌توان در سبک‌های مختلف از آن استفاده کرد. طیف رنگ طوسی را می‌توانید با رنگ‌های مختلف و اکسسوری‌های متفاوت ست کنید. اگر شما نیز به این رنگ علاقه دارید و می‌خواهید آن را در آشپزخانه خود داشته باشید، با گروه ایمکس تماس بگیرید.

  طراحان ایمکس بهترین دکوراسیون کابینت با رنگ طوسی را برای شما طراحی می‌کنند. جهت دریافت مشاوره و ثبت سفارش کابینت طوسی مدرن خود با ما در ارتباط باشید.

  07 خرداد 1402

  نظرات

  نام
  ایمیل
  نظر
  مقالات مرتبط
  ایمکس دکو

  گروه ایمکس با هدف ارائه‌ی محصولات چوبی با بالاترین کیفیت و پایین‌ترین قیمت به مشتریان عزیز پا به عرصه‌ی وجود گذاشت. هم اکنون توانسته با پیشرفت روزافرون خود تیمی حرفه ای تشکیل دهد. این تیم را طراحان، سازندگان و نصابان خبره همراهی می‌کنند. در حال حاضر تمرکز اصلی تیم ایمکس بر طراحی، ساخت و نصب کابینت، کمد و انواع دکوراسیون‌های منزل ساخته شده از چوب و مصنوعات چوبی است.

  مشاهده پروژه انجام شده

  نیاز به مشاوره دارید؟