کابینت ام دی اف

آشپزخانه برای خانمها مهم ترین بخش خانه است معمولا سه چهارم وقت خود را در آن سپری می کنند بدون آنکه توجه خاصی به این موضوع داشته باشند. گاهی عدم توجه سازنده ها و طراحان به تناسب هارمونی رنگ ها و نوع چیدمان وسایل باعث می شود به مرور زمان دچار یکنواختی بشوند و کار و فعالیت در آن تکراری و خسته کننده به نظر برسد.

برای تجهیز و زیبایی محیط آشپزخانه بهترین گزینه برای تبدیل آن به یک محیط دلچسب، انتخاب کابینت های زیبا و مد روز برای آن است.از آنجایی که استفاده از کابینت های چوبی گران قیمت است و همه توان خرید و استفاده از آن را ندارند، کابینت های ام دی اف امروزه جایگزین بسیار مناسبی برای آن ها است. زیرا بسیار زیبا و شیک هستند و قیمت آنها به صورتی است که با بودجه اکثر خانواده ها همخوانی دارد و در زمینه طراحی امکان انجام طرح بندی های بسیار زیبایی را به سازنده ها می دهد. و مهم تر از همه موارد طیف گسترده از انواع آن است که به برای مشتریان هیچ محدودیتی از نظر انتخاب نوع، رنگ و جنس آن به وجود نمی آورد. در کل موارد فوق باعث شده ند اجرای کابینت های ام دی اف در سطح بسیار نزدیکی با کابینت های چوبی قرار گرفته اند.

دسته بندی انواع کابینت ام دی اف MDF :

در کل کابینت های ام دی اف به سه گروه دسته بندی می شوند، کابینت های مدرن، کلاسیک و نئو کلاسیک که ما در سایت بلادکو به تشریح هر مورد از آنها خواهیم پرداخت.

کابینت های مدرن به دو گروه براق و مات تقسیم بندی می شوند که کابینت های گلاس، انزو و لمی گلاس در گروه ام دی اف های براق طبقه بندی می شوند. و در گروه کابینت های مات مدل های ملامینه، فرامید و نئوکلاسیک قرار می گیرند.در طبقه بندی کابینت های ام دی اف نئوکلاسیک، مدل های این سبک با روکش پلی آورتان و روکش پی وی سی قرار داشته و در مدل کلاسیک، کابینت های ممبران قرار دارد.

کابینت MDF (های گلاس) :

پیشنهاد ما در بلادکو این است که در صورتی که آشپزخانه کوچک و یا با نور پردازی کم را دارید و هزینه مناسب مدنظر شماست می توانید از این مدل کابینت با رنگ روشن استفاده نمایید که با براق بودن خود، فضای شما را بزرگتر نمایش داده و محیط آن را با انعکاس نور شادتر نشان خواهد داد.

باید توجه داشته باشید که این مدل را هم شرکت های داخلی تولید می کنند و هم خارجی. متاسفانه انواع داخلی کیفیت مناسب را نداشته و در مواردی مانند ضربه دیدن و خط و خش آسیب پذیر تر هستند. ما در بلادکو به مشتریان عزیز پیشنهاد می کنیم مدل های خارجی این نوع کابینت را تهیه کنند.

کابینت MDFهای (لمی گلاس):

این متریال جزو بهترین مدل کابینت ام دی اف است و نسبت به مدل (های گلاس) براقیت و درخشندگی بیشتری دارد.به طوری که می توانید انعکاس خود و اشیاء چیده شده ددر محیط آشپزخانه را در آن به راحتی مشاهده کنید. همانطور که مشخص است قیمت کابینت ام دی اف لمی گلس بیشتر از مدل (های گلاس) است. و در برابر دمای بالا و ضربه مقاومت و دوام بیشتری دارد. علت آن هم روکش استفاده شده در آن است که کیفیت بهتری دارد.

کابینت MDF های (انزو):

از این نوع متریال دو مدل کابینت وجود دارد.که فرق مابین این دو در سطح آن می باشد که به صورت رنگ و یا روکش است. روکشی که بر روی این متریال قرار می گیرد از نوع ممبران است . رنگی که استفاده می شوداز نوع پلی اورتان است. مدل های این نوع کابینت ام دی اف دارای سطوح درخشندگی خاص است ولی مدلی که رنگ در آن استفاده می شود قیمت بالاتری دارد. نکته مثبت این نوع کابینت امکان نقش پردازی های بسیار زیبا بر روی سطح آن است که جزو بهترین متریال در طراحی کابینت های ام دی اف است.

کابینت ام دی اف نئوکلاسیک:

خاص بودن این سبک از کابینت MDF به این دلیل است که معمولا در بین افرادی که تمایل به داشتن مدل هایی از کابینت، بین مدرن و قدیمی(کلاسیک) را می خواهند مورد استفاده قرار می گیرد. نوع تفاوت متریال این نوع ام دی اف مانند انزو در روکش و یا رنگ دار بودن سطح آن است.

اجرای کابینت ام دی اف نئو کلاسیک دارای ظرافت و پیچیدگی خاصی است که پیشنهاد ما در بلادکو بر این است که در صورتی ک تمایل به استفاد از نوع متریال را دارید مجری کاملا حرفه ای را انتخاب کنید.

کابینت ام دی اف ملامینه:

شاید بین تمامی مدل های ذکر شده اسم متریال ملامینه ناشناخته تر باشد برای مشتریان ولی لازم به ذکر است که اکثر مجریان طراحی و اجرای کابینت از آن به عنوان ام دی اف معمولی در حضور مشتری نام می برند.می توان گفت ضعیف ترین نوع متریال مورد استفاده در اجرای کابینت ام دی اف نوع ملامینه می باشد. در صورتی که استقامت بسیار پایین تری نسبت به سایر مواد دارد. ملامینه نوعی روکش است که با چسب فشار و گرما بر روی ام دی اف ساده انجام می شود. پیشنهاد ما در بلادکو بر این است که در صورتی که به علت هزینه پایین تر تمایل دارید از این متریال استفاده کنید آن را با انواع دیگر ام دی اف ترکیب نمایید و در نقشه کابینت ام دی اف که مجری آن را پیاده سازی می کند باید لحاظ کند که جانمایی آن را به صورتی پیاده سازی کند که امکان خیس شدن و یا ضربه خوردن به آن ها کمتر باشد.

قیمت کابینت ام دی اف

حالا که با انواع متریال های کابینت ام دی اف آشنا شدید می توانید به راحتی مدل مورد نظر خود را برای آشپزخانه انتخاب کنید. اما یکی از مهم ترین فاکتور ها در پیاده سازی و انتخاب کابینت ها قیمت آن است که باید متناسب با بودجه شما باشد. در کل نباید فراموش کنید که ام دی اف نسبت به کابینت های تموم چوب در هر حالتی ارزان تر تمام می شود.

  • نوع متریالی که انتخاب می کنید تولید داخل باشد یا خارج
  • سطح کابینت شما براق باشد یا مات ( سطوح براق همانطور که در توضیحات بالا اشاره شد چندین نوع مختلف دارد)
  • طراحی کابینت ام دی اف شما آماده باشد یا طرح خاصی روی سطوح آن پیاده سازی شود
  • نوع صفحاتی که انتخاب می کنید
  • جزئیات اجرا و آب بندی کابینت ها
  • نوع و کیفیت ملزومات استفاده شده در آن مانند یراق آلات، لولا، دستگیره، ریل و جک
  • هزینه نقشه کشی و اجرت دستمزد برای اجرا

سخن پایانی:

ما در شرکت بلادکو با سال ها تجربه و اجرای بیش از صدها مدل کابینت برای مشتریان عزیز همیشه مانند یک مشاور دلسوز در کنار آن ها از ابتدا تا انتها حضور داشته ایم و همواره سعی ما بر این بوده است بهترین نوع کابینت ام دی اف با با زیباترین طراحی و دقیق ترین نقشه ممکن را متناسب با بودجه مشتری برای آن ها پیاده سازی کنیم. طیف گسترده ای از مشتریان وفادار ما بیانگر اعتماد و رضایت آن ها از عملکرد ماست.