کابینت های تمام چوب

قلب تپنده هر خانه ای آشپرخانه آن است، و معمولا در زمان صرف وعده های اصلی غذا خانواده در آن جمع می شوند. طراحی و زیبایی آشپزخانه ها بسیار در محیط خانه تاثیر گذار است و در این بین کابینت نقش چشم نواز و بخصوصی را ایفا می کند.

کابینت تمام چوب با طرح های سنتی و مدرن از بهترین سبک های کابینت است که ابتدا با اجرای آن از سالیان دور در اروپای شرقی مورد استقبال طیف گسترده ای از مردم و به خصوص خانم ها قرار گرفت. و در حال حاضر هم با وجود مصنوعات چوبی متعددی که ایجاد شده توانسته است به خاطر شکوه و اصالت چوب، دوام و زیبایی خاص خود و القای حس زنده بودن، همچنان بسیار پر طرفدار به ویژه در بین بانوان ایرانی باقی بماند.

ایمکس با سال ها سابقه در طراحی، ساخت و پیاده سازی کابینت های تمام چوب با استفاده از بروز ترین طرح های موجود و ارئه خلاقیت های جدید در حین طراحی می تواند به زیباتر شدن آشپزخانه های شما عزیزان کمک کند.

کابینت تمام چوب

استفاده از کابینت های تمام چوب

در موارد استفاده از این مدل کابینت به دلیل استقامت بالای چوب امکان انجام طراحی های خاص وجود دارد که طراحی های منحصر به فردی را می توان طبق سلیقه مشتری ساخت. مانند هماهنگی نقوش برآمده و تو رفتگی روی آن و یا ست کردن با طراحی درب های خانه، ولی در نمونه های دیگر مانند MDF این شرایط ممکن نیست به علت استقامت کمتر آن فقط می توان تا حداکثر 6 میلیمتر سطح روی آن را تراش داد و در صورتی که بیشتر از این مقدار عمق طراحی صورت بگیرد باعث آسیب زدن به بدنه MDF می شود.

انواع کابینت تمام چوب

برای طراحی کابینت های تمام چوب سه نوع متریال بیشترین کاربرد را دارد که در این قسمت به توضیحات آنها ،مزایا و معایب و هزینه های هر کدام اشاره می کنیم.

کابینت تمام چوب بلوط

این دسته از کابینت ها با متریال چوب بلوط بیشترین مشتری را در ایران دارد زیرا قیمت کابینت تمام چوب بلوط نسبت به سایر چوب های مورد استفاده در کابینت ها متعادل تر است و دوام بسیار زیادی دارد.

انواع چوب بلوط و تفاوت های قیمتی:

بهترین چوب های بلوط در دنیا متعلق به کشور های آمریکا و کانادا است که چوب کانادا ارزان تر است و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. دسته بندی های انواع این چوب بسیار زیاد است. ولی بیشترین مورد استفاده بلوط های قرمز و سفید است. کابینت های چوبی ساخته شده با بلوط قرمز ارزان تر بوده و دوام مقبولی نسبت به رطوبت و فرسایش دارد ولی چوب بلوط سفید کیفیت بسیار بالاتری داشته و به دلیل کم بودن در بازار قیمت بالاتری دارد. ما در بلادکو برای کسانی که کابینت های با طرح و نگاره های پرتراکم تری را می پسندند چوپ بلوط سفید را پیشنهاد می کنیم.

کابینت تمام چوب گردو :

استفاده از چوب گردو بهترین گزینه برای ساخت کابینت های مدل کلاسیک است و به علت هزینه بالای آن در اکثر موارد، می توانید آن را در خانه های با قیمت بالا مشاهده کنید. در صورتی که تمایل به استفاده از چوب گردو در طراحی کابینت تمام چوب خود دارید و استفاده تمام متریال از چوب گردو برای شما پر هزینه تمام می شود، ما به شما پیشنهاد می کنیم از کابینت های با روکش چوب گردو استفاده نمایید. در این مدل می توانید از چوب های راش یا بلوط استفاده کنید با روکش چوب گردو. رنگ این نوع چوب به صورت طبیعی قهوه ای تیره است ولی به دلیل رنگ پذیری بالا می توان آن را به هر رنگ دلخواه تغییر دهید.

انواع چوب گردو:

برای کاهش هزینه های در ساخت کابینت تمام چوب میتوانید از چوب گردوی ایرانی استفاد کنید. ولی اگر از نظر مالی و هزینه بر بودن آن مشکلی ندارید می توانید از سازنده بخواهید از چوب گردوهای خارجی ترجیحا( آمریکایی و کانادایی) استفاده کند چون بهترین درجه کیفیت را این دو کشور دارند در تولید چوب درختان گردو.

کابینت تمام چوب راش:

چوب درخت راش یکی از بهترین متریال ها در ساخت صنایع چوبی مخصوصا کابینت به حساب می آید که از نظر استحکام درجه بالایی دارد و رنگ منحصر به فرد آن که صورتی پر رنگ است بسیار جذاب به نظر می آید. ویژگی های چوب راش که می توان به قابلیت انعطاف در طراحی، دوام بالا در برابر رطوب و آب، رنگ پذیری بسیار عالی، قیمت مناسب و ... اشاره کرد باعث شده جزو پر طرفدار ترین نوع چوب در اجرای کابینت های تمام چوب در نظر گرفته شود.

قیمت کابینت تمام چوب راش نسبت به بقیه موارد مانند گردو و بلوط مناسب تر است.

طراحی کابینت تمام چوب

برای ایجاد هارمونی در طراحی کابینت های تمام چوب باید موارد زیر حتما رعایت گردد تا با سایر اجزای آشپزخانه هم خوانی داشته باشد و علاوه بر شکیل بودن ظاهر چشم نوازی را به محیط خانه شما ببخشد.

طیف رنگ های گسترده : استفاده از رنگ ها در طراحی کابینت ها بسیار مهم و حائز اهمیت است و باید علاوه بر چشم نواز بودن حس زندگی را القاء کنند. طراحان ما ضمن اعمال سلیقه مشتری بهترین رنگ را برای محیط خانه شما در نظر می گیرند.

نور: طبق اصول طراحی، برای خانه های با نورگیری کم از خورشید استفاده از کابینت های روشن برای انعکاس و بازتاب نور پیشنهاد اول ما است و در صورت داشتن پنجره های بزرگ در محیط خانه و آشپرخانه می توان از کابینت های با طرح های تیره تر استفاده کرد تا مخصوصا در روز تضادی که ایجاد می کند زیبایی خاصی به آن ببخشد.

نقاط کانونی: با در نظر گرفتن اندازه آشپرخانه و متراژ آن باید حتما یک نقطه کانونی و مناسب انتخاب شود تا بخش های مهم لوازمی که در آن استفاده می شود را به بهترین شیوه ممکن تقسیم کرد. برای این کار معمولا از یک مثلث فرضی استفاده می شود که بخش قرار گرفتن یخچال، گاز و سینک بتواند متقارن باشد و چیدمان و دسترسی به راحت ترین شکل ممکن به آن ها وجود داشته باشد. و ضمنا تردد افراد خانه را در این محیط سخت نکند.

دید ظریف و هوشمندانه طراحان ما مطابق با میل مشتری در اصول طراحی کابینت های آشپزخانه به شما کمک می کند تا بهترین طرح و مدل را انتخاب کنید. در بلادکو با انجام طراحی های سه بعدی و پیش نمایش کار به شما این امکان را خواهیم داد، قبل از شروع نمای پایانی آن را مشاهده کنید و مطابق سلیقه خود طرح، رنگ و مدل کابینت مد نظر خود را پیدا کنید.

اجرای کابینت تمام چوب: آخرین مرحله پس از انتخاب متریال مورد نظر مشتریان و طراحی سه بعدی در کابینت ها، اجرای آن است که جزو مهم ترین بخش آن و تکمیل کننده پروسه است.

ما در بلادکو پس از انجام موارد فوق و ساخت سفارش مشتریان گرامی با بهره گیری از بهترین و با تجربه ترین متخصصان این حوزه در کمترین زمان ممکن و به بهترین شکل مراحل نصب و اجرای کابینت تمام چوب را با منصفانه ترین قیمت ممکن طبق سلیقه و خواست نهایی مشتریان عزیز انجام خواهیم داد.