بهترین رنگ برای کابینت ام دی اف

آنچه در این مقاله میخوانید
  بهترین رنگ برای کابینت ام دی اف

  تقریباً هر رنگی که فکرش را بکنید نمونه‌ی آن در کابینت‌های ام دی اف پیاده شده است. به همین دلیل هم هست که وقتی می‌خواهید به یک کابینت‌کار، سفارش ساخت کابینت ام دی اف را بدهید در همان ابتدای کار یک دفترچه بزرگ به دست تان می‌دهد که انواع نمونه رنگهای کابینت ام دی اف را دارد. همین موضوع است که انتخاب بهترین رنگ کابینت ام دی اف را سخت‌تر کرده است. اگر شما از آن دسته افراد نیستید که با انتخاب رنگ سفید، خیال خودشان را راحت می‌کنند، پیشنهاد می‌دهیم که این مقاله را دقیق بخوانید.

  طراحی و اجرای انواع کابینت ام دی اف در ایمکس

  ورق‌های کابینت ام دی اف، از جنس ام دی اف خام و دارای روکشی از جنس ملامینه هستند که وجود همین روکش، مقاومت آن‌ها را در برابر رطوبت بالا می‌برد. کابینت‌های ام دی اف، کابینت‌هایی اقتصادی و با زیبایی ظاهری چشمگیری هستند و روکش‌هایی با طرح‌های متنوع دارند.

  انتخاب زیباترین رنگ کابینت ام دی اف از نظر ترکیب و تناسب با دکوراسیون خانه شما اهمیت حیاتی دارند تا جایی که به کارگیری بهترین رنگ کابینت ام دی اف می‌تواند ابعاد آشپزخانه شما را در ذهن افراد تحت تاثیر قرار دهد. در این مطلب به بررسی اصول انتخاب رنگ کابینت ام دی اف و انواع رایج آن خواهیم پرداخت.

  اصول انتخاب بهترین رنگ کابینت ام دی اف کدامند؟

  حتماً شما هم قبول دارید که پاسخ سوال بالا همیشه یکسان نیست و بهترین رنگ ام دی اف برای کابینت بر اساس عوامل مختلفی انتخاب می‌شود. این عوامل عبارتند از:

  میزان روشنایی آشپزخانه

  رنگ تیره، آشپزخانه شما را دلگیر می‌کند و از سرزندگی این محیط می‌کاهد، در مواردی که نور طبیعی کافی نداشته باشید، رنگ‌های سفید و روشن با انعکاس نور، محیط آشپزخانه را روشن‌تر می‌سازند.

  بهترین نوع رنگ برای کابینت ام دی اف

  ابعاد و اندازه آشپزخانه

  اگر آشپزخانه شما فضای کوچکی دارد، قطعا رنگ روشن برای بزرگتر نشان دادن آن بسیار موثر است و استفاده از بهترین رنگ های کابینت ام دی اف برای دلبازتر نشان دادن فضا خواهد بود. برای آشپزخانه‌های بزرگ نیز رنگ‌های تیره‌تر، به گرمی و صمیمیت فضا کمک خواهد کرد.

  تناسب با رنگ سایر وسایل آشپزخانه

  دقت کنید که رنگ کابینت‌ها هماهنگ و متناسب، با بقیه وسایل موجود در آشپزخانه باشد، این امر سبب مرتب دیده شدن آشپزخانه می‌شود و آرامش بیشتری به حاضران در این فضا هدیه خواهد کرد.

  سبک دکوراسیون کابینت‌ و آشپزخانه

  سبک آشپزخانه شما ممکن است مدرن، کلاسیک، صنعتی، روستیک، مینیمال و ... باشد! شما باید بدانید که در هر سبکی چه رنگی برای کابینت ام دی اف خوبه؟ این موضوع برای انتخاب رنگ کابینت بسیار مهم است. معمولاً تنوع رنگ کابینت‌ها، در سبک مدرن بسیار بیشتر از سبک‌های دیگر است.

  قشنگترین رنگ کابینت ام دی اف

  تناسب با طراحی داخلی منزل شما

  امروزه اکثر آشپزخانه‌ها به صورت اپن یا جزیره‌ای ساخته شده و بطور کلی از داخل پذیرایی شما، کاملاً قابل مشاهده هستند؛ پس این مساله نیز مهم است که سبک و رنگ کابینت‌ها، با رنگ وسایل خانه نیز هماهنگ باشد، بطور مثال تناسب رنگ کابینت با مبلمان و پرده‌ها و فرش‌های خانه را باید در نظر بگیرید.

  توجه به ترکیب رنگ‌های تند، گرم یا سرد

  عموماً رنگ‌های تند برای کابینت ام دی اف، رنگ‌هایی نظیر قرمز، زرد، آبی، سبز و… با تناژ خاصی هستند که جلب توجه زیادی می‌کنند. معمولاً رنگ‌های سرد مانند رنگ‌های فیروزه‌ای، بنفش مایل به آبی و … ، ساده و ملایمند و سبب کاهش ضربان قلب و حرارت بدن شما می‌شوند.

  رنگ‌های گرم همچون نور خورشید و آتش، انرژی زیادی دارند و گرما و صمیمیت بیشتری به فضا می‌بخشند. ترکیب این رنگ‌ها باید به گونه‌ای باشد که تعادل فضا را حفظ کند. به طور مثال قهوه‌ای، طوسی و صورتی ملایم، در بعضی از خانه‌ها بهترین رنگهای کابینت ام دی اف، جهت ترکیب با رنگ زرد خواهند بود، چرا که تعادل گرمی و سردی خوبی بین رنگ‌ها ایجاد می‌کنند.

  بیشتر بخوانید: بهترین رنگ برای کابینت ممبران

  سلیقه شخصی شما

  شما هر روز با کابینت‌ها سروکار دارید، آن‌ها بر کل فضا و در نتیجه بر روحیه شما اثرگذار خواهند بود، پس همیشه سلیقه شما در اولویت خواهد بود. قشنگترین رنگ کابینت ام دی اف همان رنگی است که باعث سرزندگی و آرامش شما شده و برایتان یکنواخت و خسته کننده نباشد. در آشپزخانه‌های بزرگ، کابینت ام دی اف با رنگ‌های متنوع و طیف گسترده‌ای از رنگ‌های تیره و روشن، تک رنگ یا ترکیبی قابل استفاده خواهد بود.

  کابینت‌های ام دی اف براق و یا های‌گلاس با رنگ روشن گزینه خوبی برای آشپزخانه‌های کوچک هستند. کابینت های‌گلاس با انعکاس نور، باعث بزرگتر و دلبازتر شدن فضا می‌شود؛ معمولا ترکیب رنگ‌های تند، نظیر قرمز و زرد، طرفداران چندانی ندارد. اما شاید شما بخواهید همین رنگ‌ها را با سایر وسایل خود هماهنگ کنید و برای کابینت خود استفاده نمایید؛ این امر کاملاً به سلیقه خودتان بستگی خواهد داشت.

  آشنایی با محبوب‌ترین رنگ‌ها برای کابینت ام دی اف

  در ادامه به معرفی رنگ‌های رایج و محبوب برای کابینت ام دی اف می‌پردازیم:

  رنگ سفید برای کابینت ام دی اف

  رنگ سفید به عنوان یک رنگ خنثی در ترکیب با اکثریت رنگ‌ها، جذابیت خاصی به فضا می‌بخشد. این رنگ بخصوص در سبک مدرن، کاربرد زیادی دارد اما اگر بدون رعایت اصول استفاده از رنگ‌ها به خدمت گرفته شود، ممکن است سبب سردی و یکنواختی فضا شود. برای حل این مشکل معمولاً از یک رنگ گرم در کنار سفید استفاده می‌کنند.

  رنگ سفید برای کابینت ام دی اف

  کابینت ام دی اف سفید مشکی

  به عقیده عده زیادی از مردم، ترکیب سفید مشکی مناسبترین رنگ کابینت ام دی اف جدید در کابینت‌های مدرن است. این ترکیب، با استفاده از دو رنگ کاملا متضاد، می‌تواند باعث بزرگتر و یا کوچکتر دیده شدن آشپزخانه‌ شما شود. معمولاً در فضاهای بزرگتر رنگ مشکی را بیشتر و در فضاهای کوچکتر، سطوح سفید را بیشتر استفاده می‌کنند.

  کابینت ام دی اف مشکی

  مشکی بیشتر مناسب کابینت‌های مدرن است. رنگ‌های سفید و یا روشن در کنار این رنگ باعث تعادل بیشتری شده و بطورکلی رنگ مشکی، می‌تواند

  سبک مدرن، در آشپزخانه‌های بزرگ باشد که باعث شیک‌تر و جذاب‌تر شدن فضا خواهد شد. در فضاهایی که رنگ مشکی، جزء رنگ‌های اصلی به کار رفته در طراحی داخلی آشپزخانه باشد، به نور بیشتری نیاز خواهید داشت.

  کابینت ام دی اف مشکی

  کابینت ام دی اف سفید و قهوه ای

  ترکیب سفید قهوه‌ای، یکی از پرطرفدارترین رنگ‌ها و از بهترین رنگهای کابینت ام دی اف برای کابینت آشپزخانه خواهد بود. اگر رنگ سفید حس سردی به شما القا می‌کند، رنگ قهوه‌ای، به عنوان یک رنگ گرم، همان انتخابی خواهد بود، که این سرما را خنثی کرده و حس صمیمیت و دلپذیری به آشپزخانه خواهد داد.

  البته برای فضای کم نور یا با ابعاد کوچک، استفاده زیاد از رنگ قهوه‌ای چندان خوشایند نخواهد بود. این موضوع نیز تا حد زیادی به رنگ دیوار و کف آشپزخانه بستگی دارد.

  کابینت ام دی اف قهوه ای تیره

  رنگ قهوه‌ای تیره برای کابینت‌های آشپزخانه، به رنگ بسیار محبوبی تبدیل شده است. این رنگ به علت تمیزتر نشان دادن فضا، به عنوان بهترین رنگ کابینت ام دی اف در بسیاری از آشپزخانه‌ها محسوب می‌شود. در حقیقت رنگ تیره به علت اینکه کمتر کثیفی و گرد و خاک را نشان می‌دهد، به نظافت کمتری نیاز دارد و با طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها ترکیب خواهد شد.

  کابینت ام دی اف قهوه ای تیره

  کابینت ام دی اف خاکستری

  رنگ خاکستری، رنگی خنثی است که طرفداران بسیاری پیدا کرده و برای سبک مدرن بسیار مناسب است. این رنگ هم به صورت تک‌رنگ و هم در کنار یک رنگ دیگر استفاده می‌شود. رنگ خاکستری معمولاً با وسایل برقی آشپزخانه شما نیز هم‌خوانی بیشتری خواهد داشت.

  کابینت ام دی اف خاکستری

  کابینت ام دی اف بنفش

  با استفاده از کابینت‌هایی با رنگ بنفش، می‌توان فضایی ملایم و سرشار از آرامش ساخت. معمولاً بهترین رنگ کابینت ام دی اف برای ترکیب شدن با رنگ بنفش، رنگ سفید است.

  کابینت ام دی اف آبی

  کابینت آبی رنگ، برای آشپزخانه‌های بزرگتر مناسب است اما با ترکیب بندی مناسب، برای فضاهای کوچک نیز قابل استفاده است. رنگ‌های گرم می‌توانند مکمل رنگ آبی باشند.

  بهترین نوع رنگ برای کابینت ام دی اف

  کابینت ام دی اف رنگی رنگی

  اگر طرح‌های فانتزی را می‌پسندید، می‌توانید از کابینت‌هایی با رنگ‌های گوناگون، اما با یک ترکیب درست استفاده کنید، این سبک برای هر آشپزخانه‌ای با هر ابعادی مناسب است.

  بهترین نوع رنگ برای کابینت ام دی اف

  به دلیل پراستفاده بودن کابینت‌ها، کیفیت و مرغوبیت رنگ آن‌ها برای ماندگاری بیشتر، حائز اهمیت است. برای رنگ کردن کابینت‌های ام دی اف نیز از یک پرایمر روغنی استفاده می‌شود که در برابر جذب رطوبت مقاوم باشد. بهترین نوع رنگ برای کابینت ام دی اف رنگی است که ماندگاری بیشتری داشته باشد و پرایمر روغنی آن مناسب باشد.

  رنگ جدید ام دی اف برای کابینت

  تا اینجا به بررسی اصول حاکم بر انتخاب بهترین رنگ کابینت ام دی اف برای آشپزخانه پرداختیم ولی حتماً شما هم می‌دانید که امروزه مردم برای همه انتخاب‌هایشان اعم از استایل لباس تا دکور منزل، به رنگ‌های سال و مد روز دقت می‌کنند و حتی اگر علاقه شخصی به آنها نداشته باشند، ممکن است دست به آنتخاب انها بزنند.

  به طورکلی در سبک مدرن نیاز به استفاده از رنگ جدید کابینت ام دی اف خواهید داشت. رنگ سال 2023 قرمز آتشین مایل به زرشکی و رنگ گل رز است. حال اگر بخواهیم این رنگ را به عنوان رنگ سال کابینت ام دی اف معرفی کنیم، ممکن است رنگ مناسبی برای همه خانه‌ها و سلیقه‌ها نباشد. اما با رعایت نکات ذکر شده، حتی می‌توانید از این رنگ هم برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود استفاده کنید. لازم به ذکر است که رنگ‌های خانواده بنفش نیز جزء رنگ‌های جدید برای طراحی‌ها محسوب می‌شود.

  23 بهمن 1401

  نظرات

  نام
  ایمیل
  نظر
  مقالات مرتبط
  ایمکس دکو

  گروه ایمکس با هدف ارائه‌ی محصولات چوبی با بالاترین کیفیت و پایین‌ترین قیمت به مشتریان عزیز پا به عرصه‌ی وجود گذاشت. هم اکنون توانسته با پیشرفت روزافرون خود تیمی حرفه ای تشکیل دهد. این تیم را طراحان، سازندگان و نصابان خبره همراهی می‌کنند. در حال حاضر تمرکز اصلی تیم ایمکس بر طراحی، ساخت و نصب کابینت، کمد و انواع دکوراسیون‌های منزل ساخته شده از چوب و مصنوعات چوبی است.

  مشاهده پروژه انجام شده

  نیاز به مشاوره دارید؟