تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک را بهتر درک کنید!

آنچه در این مقاله میخوانید
  تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک را بهتر درک کنید!

  اینکه کابینت مدرن را انتخاب کنید یا کابینت کلاسیک، تفاوت‌های زیادی در کیفیت استفاده شما از آشپزخانه می‌گذارد و تجربیات متفاوتی را برای شما رقم خواهد زد. تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک، فراتر از ظاهر آنها به تفاوت‌هایی برمی‌گردد که در شیوه و فلسفه زندگی مدرن با زندگی سنتی وجود دارد. اطلاع از فرق کابینت مدرن و کلاسیک کمک می‌کند تا با توجه به سبک زندگی خود و روحیاتی که دارید، بهترین گزینه را انتخاب نمایید. در این مقاله سعی می‌کنیم ویژگی‌های کابینت مدرن و کلاسیک را بیان نماییم و در انتها فرق بین کابینت مدرن و کلاسیک را فهرست می‌کنیم.

  کابینت کلاسیک

  برای شناخت تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک در ابتدا بهتر است کابینت کلاسیک را بشناسیم. کابینت سنتی یا کلاسیک نوستالژی خاصی برای علاقمندان آنها ایجاد می‌کند و به نوعی جذابیت جاودانه دارد. سبک کابینت کلاسیک طوری است که افراد خانه، حس صمیمیت و نزدیکی بیشتری داشته باشند و چون غالباً این کابینت ها از جنس چوب طبیعی هستند، به افزایش گرمای خانه کمک خواهد کرد.

  در آشپزخانه های کلاسیک، رنگ های خنثی مثل سفید، کرم، قهوه‌ای، خاکستری، فندقی و طوسی انتخاب های محبوبی هستند و به گونه ای ترکیب می‌شوند که احساس گرما را تقویت می‌کنند. طراحی این نوع کابینت بر اساس افزایش نور طبیعی در فضا برای ایجاد آرامش و باز بودن فضا می‌باشد.

  سفارش و طراحی کابینت ممبران و کابینت کلاسیک در ایمکس دکو

  معمولاً روی درب‌های کابینت کلاسیک، حکاکی های اصیل و باشکوه دیده می‌شود و از طرح های زاویه دار استفاده می‌شود. کابینت‌های کلاسیک دارای دستگیره های تزئینی هستند و معمولاً از جنس برنج می باشد. یکی دیگر از ویژگی‌های کابینت کلاسیک، وجود درب های شیشه ای و کابینت های دکوری در آشپزخانه است. در این کابینت ها وسایل عتیقه و قدیمی، کریستال های شیک و زیبا و یا مجسمه های نوستالژیک قرار می گیرد.

  از جمله مشخصات اصلی این نوع کابینت ها تاج و درب ابزار خورده و سرستون منبت‌کاری شده می‌باشد. در آشپزخانه‌ای که سبک آن استفاده از کابینت کلاسیک است، برای کفپوش آشپزخانه از انواع چوب و یا طرح چوب استفاده می‌شود تا در کنار کابینت‌های کلاسیک، جلوه‌ای بی‌نظیر پیدا کنند.

  در مجموع می‌توان ویژگی‌های کابینت کلاسیک را به صورت زیر برشمرد:

  • محل قرارگیری هود از دید افراد پنهان است.
  • استفاده از درب های جک دار در این کابینت ها مجاز نیست.
  • دستگیره های کابینت کلاسیک باید کلاسیک و زیبا باشند. دستگیره‌های ساده نمای این کابینت را زیبا نشان نمی‌دهند.
  • از سرستون های مناسب در کنار کانتر و هود استفاده می‌شود.
  • کانتری که بر روی کابینت قرار می‌گیرد از جنس سنگ کورین یا کوارتز می‌باشد.
  • قرینگی در طراحی این کابینت ها به چشم می خورد.
  • به منظور زیباتر نشان دادن کابینت کلاسیک از کمد و ویترین‌های بلند استفاده می‌شود.
  • از قسمت‌های براق برنزی یا مسی رنگ استفاده می شود.
  • ستون‌ها و درب‌ها حکاکی شده هستند.
  • نمای آشپزخانه تمام چوب است.
  • پیچیدگی در طراحی این سبک مشهود است.
  • از رنگ‌های گرم، مات و سفید استفاده می شود.
  • ابعاد پر حجم و اشکال برجسته در این سبک به چشم می خورد.

  کابینت کلاسیک

  کابینت مدرن

  در ادامه برای شناخت تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک باید ویژگی‌های کابینت مدرن را هم بشناسیم. کابینت مدرن سبک خاصی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه و چیدمان کابینت است که از الگوهای منظم و متقارن در آن استفاده می‌شود. همچنین برخلاف کابینت های کلاسیک در این سبک، از طراحی های شلوغ و حکاکی ‌های سنتی استفاده نمی‌شود. نکته دیگر آنکه کابینت مدرن معمولاً دارای خطوطی صاف و مرتب است و حداقل سر و صدا را ایجاد می‌کند. این کابینت‌ها، حداقلی هستند یعنی از کمترین فضای ممکن استفاده می‌کنند و اغلب بدون دسته هستند.

  وجود سطوح انعکاسی با کابینت‌های براق، آینه‌ای یا شیشه‌ای باعث می‌شود که حس پیچیدگی در کابینت‌های مدرن افزایش یابد. ویژگی دیگر کابینت‌های مدرن این است که راه‌حل‌های هوشمندانه زیادی برای ذخیره‌سازی وسایل و مواد غذایی در آنها تعبیه می‌شود. وجود وسایل یکپارچه، کشوهایی با استفاده آسان و انبارهای بیرون‌رو از دیگر ویژگی‌های این نوع کابینت‌هاست.

  برای سفارش و طراحی کابینت انزو و کابینت ام دی اف با ایمکس تماس بگیرید

  اگر چه رنگ سفید همچنان برای کابینت مدرن هم انتخاب محبوبی است اما بسیاری از آشپزخانه‌های مدرن از رنگ‌های اصلی مانند زرد، قرمز و آبی نیز استفاده می‌کنند. در مجموع مهمترین ویژگی‌های کابینت مدرن را می‌توان به صورت زیر فهرست کرد:

  • الگوها و اشکال منظم و متقارن
  • خطوط صاف و مرتب
  • سروصدای بسیار کم
  • استفاده از کمترین فضا
  • علاقه به عدم استفاده از دسته
  • استفاده از انعکاس نور برای بزرگ کردن فضا
  • امکان زیاد برای ذخیره سازی فضا
  • استفاده از رنگ‌های متنوع و جذاب

  کابینت مدرن

  فرق کابینت مدرن و کلاسیک

  فرق کابینت مدرن و کلاسیک را می‌توان در جنس، هندسه و شکل ظاهری، نحوه استفاده، مفاهیم زمینه‌ای و ... دانست. در ادامه به مهمترین موارد فرق کابینت کلاسیک با مدرن می‌پردازیم:

  تفاوت کابینت کلاسیک با کابینت مدرن در جنس

  در کابینت های مدرن از متریال هایی نظیر پلی گلاس، پی وی سی، چوب، هایگلاس و … استفاده می شود اما کابینت کلاسیک معمولاً یک کابینت تمام‌چوب است.

  تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک در شکل و طرح

  • کابینت مدرن معمولاً دارای سطحی براق با لبه‌های صاف است ولی در کابینت کلاسیک معمولاً از طرح‌های دارای انحنا و زاویه استفاده می‌کنند.
  • ظاهر کابینت‌های کلاسیک بسیار شلوغ و کارشده می‌باشد اما کابینت مدرن بسیار ساده و بی زرق و برق است.
  • در کابینت های مدرن، اغلب از رنگ های براق استفاده می‌کنند ولی در کابینت های کلاسیک از رنگ های مات استفاده می‌شود.
  • در کابینت کلاسیک رنگ های سنگین و خنثی مثل خاکستری و یا رنگ چوب استفاده می‌شود ولی در کابینت های مدرن رنگ های جذاب و هیجان‌انگیز‌تری انتخاب می‌شود.

  تفاوت کابینت کلاسیک با کابینت مدرن

  فرق کابینت مدرن و کابینت کلاسیک

  تفاوت کابینت کلاسیک و مدرن در نحوه استفاده

  تمیز نمودن کابینت مدرن به راحتی و با استفاده از یک دستمال تمیز و مرطوب انجام می شود اما تمیز کردن کابینت کلاسیک به دلیل حکاکی های روی آن کمی مشکل و دشوار است.

  تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک در مفاهیم

  در کابینت مدرن معمولاً مفاهیم مینیمال بودن، ذخیره‌سازی، سادگی، بزرگنمایی، مصرف‌گرایی و ... از اولویت برخوردار است در حالی که در کابینت کلاسیک مفاهیمی مانند آرامش، تمرکز، استفاده از تصاویر طبیعی، پیچیدگی و ... در مرکز توجه قرار دارد.

  انتخاب طرح مناسب در ایمکس

  برای انتخاب بین کابینت مدرن و کلاسیک بهتر است با کارشناسان این حوزه مشورت کنید تا تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک را بهتر درک کنید. شما نباید از همکاری با یک طراح حرفه ای آشپزخانه بترسید تا به شما در رسیدن به چشم‌اندازتان کمک کند!

  طراحان ایمکس با پرسش از علایق و سبک زندگی مخاطبان عزیز و بررسی نیازهای آنها، به مشتریان کمک می‌کنند تا با انتخاب درست بین کابینت مدرن و کلاسیک، به بیشترین بازدهی و بهره‌وری ممکن برسند. برای مشاوره بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  01 اسفند 1401

  نظرات

  نام
  ایمیل
  نظر
  مقالات مرتبط
  ایمکس دکو

  گروه ایمکس با هدف ارائه‌ی محصولات چوبی با بالاترین کیفیت و پایین‌ترین قیمت به مشتریان عزیز پا به عرصه‌ی وجود گذاشت. هم اکنون توانسته با پیشرفت روزافرون خود تیمی حرفه ای تشکیل دهد. این تیم را طراحان، سازندگان و نصابان خبره همراهی می‌کنند. در حال حاضر تمرکز اصلی تیم ایمکس بر طراحی، ساخت و نصب کابینت، کمد و انواع دکوراسیون‌های منزل ساخته شده از چوب و مصنوعات چوبی است.

  مشاهده پروژه انجام شده

  نیاز به مشاوره دارید؟