طراحی آشپزخانه مدرن

آنچه در این مقاله میخوانید
  طراحی آشپزخانه مدرن

  همه ما می‌خواهیم خانه و آشپزخانه‌ای زیبا، مرتب و دلنشینی داشته باشیم تا از وقت گذرانی در آن لذت ببریم. اما معمولا با اصول چیدمان استاندارد آشنایی کافی نداریم و نمی‌دانیم که چه سبک و یا چه ترکیب رنگی برای محیط خانه و آشپزخانه ما مناسب است.

  امروزه طراحی آشپزخانه مدرن یکی از سبک‌های پرطرفدار چیدمان آشپزخانه است که فضای خاص و در عین حال ساده و جذابی به آشپزخانه شما می‌دهد. گروه طراحان ایمکس در زمینه ساخت کابینت آشپزخانه مدرن ایرانی دارای تجربه و تخصص بالایی است و متناسب با ابعاد آشپزخانه، کابینت و چیدمانی مدرن برای شما طراحی می‌کند که ضمن لوکس نشان دادن آشپزخانه، فضای آن را نیز بزرگ‌تر و دلبازتر نشان دهد.

  در ادامه این مقاله شما را با سبک طراحی آشپزخانه مدرن آشنا کرده و انواع چیدمان کابینت آشپزخانه مدرن 2022 را نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم. بنابراین اگر به سبک مدرن علاقه دارید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.


  طراحی آشپزخانه مدرن را به کارشناسان ایمکس بسپارید


  سبک آشپزخانه مدرن چه ویژگی ‌هایی دارد؟

  وقتی نام آشپزخانه مدرن را می‌شنوید، احتمالا تصویر یک آشپزخانه ساده و مینیمال در ذهنتان نقش می‌بندد. در طراحی آشپزخانه به سبک مدرن، کابینت‌ آشپزخانه اغلب افقی و پهن ساخته می‌شود و رنگ آن‌ نیز رنگی براق و خاص است. کابینت‌ها در آشپزخانه مدرن یا دستگیره ندارند و یا دارای دستگیره‌های ساده و میله‌ای هستند.

  همه چیز در آشپزخانه سبک مدرن، کاربرد خاصی داشته و المان‌های تزئینی و غیرضروری نیز در آن جایی ندارند. ظروف و لوازم برقی، اغلب داخل کابینت‌ها قرار می‌گیرند و هیچ شی اضافه‌ای بر روی کانتر یا صفحه کابینت گذاشته نمی‌شود.

  مزایای آشپزخانه مدرن

  پیش از آنکه وارد بحث اصول چیدمان آشپزخانه‌ مدرن شویم، ابتدا بهتر است با مزایای طراحی مدل آشپزخانه مدرن آشنا شویم. مهم‌ترین مزایای طراحی آشپزخانه به سبک مدرن و امروزی شامل موارد زیر است:

  در طراحی مدرن از فضای آشپزخانه به صورت کاملا بهینه استفاده می‌شود.

  • این سبک به دلیل سادگی برای آشپزخانه‌های کوچک بسیار مناسب است و آشپزخانه را بزرگ‌تر و دلبازتر نشان می‌دهد.
  • در این سبک خبری از شلوغی‌های اذیت کننده سبک کلاسیک نیست.
  • در سبک مدرن می‌توانید از رنگ‌های شاد استفاده کنید.
  • هزینه طراحی آشپزخانه مدرن به دلیل سادگی، نسبت به سبک کلاسیک پایین‌تر است.

  طراحی آشپزخانه مدرن سفید

  اصول طراحی کابینت آشپزخانه مدرن سفید

  حفظ سادگی و پرهیز از پرداختن بیش از حد به جزئیات، تنها اصول طراحی آشپزخانه مدرن با کابینت سفید نیست. بلکه باید نکات مهم دیگری را نیز رعایت کنید تا طراحی کابینت‌ها و آشپزخانه شما حالت مدرن داشته باشد. برای طراحی آشپزخانه مدرن باید اصول و نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

  بر نقطه کانونی تاکید کنید

  در طراحی دکوراسیون خانه و آشپزخانه به سبک مدرن، نقطه‌ای به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته می‌شود که باید با عواملی مانند رنگ، نور، بافت یا المان‌های دیگر روی آن تاکید شود. البته توجه داشته باشید که این تاکید باید به اندازه و اصولی باشد. به هر حال آشپزخانه شما یک گالری نیست و نباید فقط روی یک شی خاص، بیش از حد تمرکز کنید.

  ریتم یکنواخت ایجاد کنید

  این روش علاوه بر آنکه آشپزخانه شما را بزرگ‌تر و مرتب‌تر نشان می‌دهد، فضای آن را نیز به فضایی کاملا مدرن تبدیل می‌کند. با تکرار یک عنصر و المان خاص، یک ریتم مرتب در آشپزخانه ایجاد کنید. مثلا می‌توانید دستگیره‌های کابینت و کشو را میله‌ای و بلند انتخاب کنید تا خطوطی منظم و یکنواخت بر روی کابینت‌ها ایجاد شود.

  المان‌های هماهنگ انتخاب کنید

  برای انتخاب رنگ و فرم المان‌های آشپزخانه مدرن محدودیت خاصی ندارید. اما باید المان‌هایی را انتخاب کنید که با یکدیگر هماهنگ باشند و به آشپزخانه شما نظم و ترتیب بدهند. المان‌های طراحی از جمله نور، رنگ، پنجره، کابینت، پرده و حتی شیرآلات نباید باعث ایجاد شلوغی در فضای آشپزخانه شوند.

  به تناسب اشیا و محیط دقت کنید

  توجه به تناسب اشیا و محیط نکته مهمی است که باید در تمامی دکوراسیون‌ها رعایت شود. پیش از طراحی کابینت و دکوراسیون آشپزخانه مدرن ابتدا باید به ابعاد فضا، طول و عرض آشپزخانه و ارتفاع سقف توجه داشته باشید. اگر آشپزخانه دارای شکستگی یا فرورفتگی است، باید در طراحی مد نظر قرار بگیرد تا فضای آشپزخانه اصولی و ساخته شود.

  نور کافی داشته باشد

  اگر آشپزخانه‌تان پنجره دارد واقعا عالی ا‌ست؛ چرا که می‌توانید از تابش نور طبیعی در آشپزخانه خود لذت ببرید و در انتخاب رنگ پرده و یا کابینت نیز محدودیتی نداشته باشید. اما اگر آشپزخانه شما پنجره ندارد، باید به نورپردازی صحیح و مناسب آن توجه کنید.

  فضای تاریک و دلگیر، جایی در طراحی مدرن ندارد. برای داشتن یک آشپزخانه مدرن ایرانی لازم است از انواع لوسترهای مینیمال و ساده، نور مخفی و هالوژن استفاده کنید تا عدم وجود نور طبیعی کافی در آن جبران شود.

  طراحی آشپزخانه مدرن و کوچک

  از قفسه استفاده کنید

  همانطور که اشاره کردیم، شلوغی و تزئینات اضافی در طراحی فضای مدرن جایی ندارند. اما اگر می‌خواهید آشپزخانه‌تان کمی حس و حال متفاوت پیدا کند، از چند قفسه یا شلف در آن استفاده کنید. روی این شلف‌ها، بسته به سلیقه شما ظروف مصرفی یا المان‌های تزیینی مانند کتاب، گلدان و شمع قرار می‌گیرد. البته توجه داشته باشید که این تزیینات نیز نباید زیاد باشند.

  از رنگ مناسب استفاده کنید

  درست است که طراحی آشپزخانه مدرن با کابینت سفید محبوبیت بالایی دارد. اما به این معنا نیست که نمی‌توانید از رنگ‌های دیگر در آشپزخانه خود استفاده کنید. حتی رنگ‌های شاد مانند قرمز و بنفش نیز می‌توانند به عنوان رنگ آشپزخانه به سبک مدرن انتخاب شوند.

  اما باید توجه داشته باشید که در فضای مدرن تنها می‌توانید از یک یا نهایت دو رنگ استفاده نمایید. ترکیب رنگی کابینت آشپزخانه مدرن سفید طوسی ، سفید مشکی، مشکی طلایی و سفید طلایی به عنوان ترکیب رنگ‌های رایج برای طراحی آشپزخانه مدرن شناخته می‌شوند.

  مثلث طلایی را رعایت کنید

  نحوه قرارگیری سه عنصر مهم در آشپزخانه یعنی گاز، سینک ظرفشویی و یخچال در طراحی مدرن از اهمیت بالایی برخوردار است. این سه عنصر باید به شکل مثلثی نسبت به یکدیگر قرار گیرند. در این حالت هم دسترسی به آن‌ها در هنگام پخت و پز راحت‌تر است و هم اصول چیدمان مدرن بهتر رعایت خواهد شد. البته در صورتی که ابعاد آشپزخانه امکان ایجاد این مثلث را در اختیار شما قرار دهد.

  قیمت کابینت آشپزخانه مدرن سفید

  قیمت کابینت آشپزخانه مدرن سفید به دلیل طراحی سادگی و عدم دارا بودن جزئیات در مقایسه با کابینت‌های کلاسیک، پایین‌تر است. البته قیمت این سبک کابینت به متریال ساخت آن نیز بستگی دارد. همچنین استفاده از انواع اکسسوری‌ها، قیمت این مدل کابینت را افزایش می‌دهد. جهت آگاهی از قیمت دقیق کابینت مورد نظر خود با ما تماس بگیرید.

  انواع چیدمان کابینت در آشپزخانه مدرن

  با توجه به فرم کلی خانه و ابعاد آشپزخانه، شش مدل چیدمان برای کابینت آشپزخانه مدرن وجود دارد که در ادامه هر یک از آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

  آشپزخانه خطی

  چیدمان خطی، ساده‌ترین چیدمان برای طراحی آشپزخانه مدرن است. در این مدل تمامی کابینت‌ها به صورت خطی بر روی یک دیوار قرار می‌گیرند. این سبک فضای کمی اشغال می‌کند و محیط مناسبی برای قرار دادن میز غذاخوری در آشپزخانه را فراهم می‌کند.

  آشپزخانه L شکل

  آشپزخانه ال شکل بر روی دو دیوار و به صورت 90 درجه ساخته می‌شود. این سبک آشپزخانه در گوشه خانه قرار می‌گیرد و فضای کمی اشغال می‌کند. به همین دلیل برای خانه‌های کوچک بسیار مناسب است.

  آشپزخانه U شکل

  در این چیدمان که به شکل سه دیواره است، بخشی از کابینت‌ها روبروی هم قرار می‌گیرند و محیط مناسبی برای اجرای مثلث طلایی ایجاد می‌کنند. در این مدل آشپزخانه از کانتر استفاده نمی‌شود.

  آشپزخانه G شکل

  چیدمان کابینت در این مدل طراحی کابینت آشپزخانه مدرن سفید شبیه به فرم U است. با این تفاوت که کانتر نیز به عنوان ضلع چهارم در ترکیب کابینت ‌بندی قرار دارد. تعداد کابینت‌ها در این مدل، نسبت به مدل U شکل بیشتر است.

  آشپزخانه جزیره‌

  این سبک آشپزخانه شبیه به مدل آشپزخانه مدرن سفید به سبک خطی است. با این تفاوت که در مقابل کابینت‌های خطی یک جزیره قرار می‌گیرد که هم فضای آشپزخانه را از خانه جدا می‌سازد و هم فضای بیشتری برای وسایل ایجاد خواهد کرد.

  بیشتر بخوانید: کابینت جزیره ای برای چه آشپزخانه هایی مناسب است؟

  طراحی آشپزخانه مدرن جزیره ای

  آشپزخانه با چیدمان راهرویی

  این سبک از چیدمان که به چیدمان موازی و دوطرفه نیز مشهور است، در فضایی شبیه به راهرو ساخته می‌شود. به این شکل که کابینت‌ها در دو ردیف موازی، روبروی هم قرار می‌گیرند و دو سمت آشپزخانه در دارد. در این سبک تعداد کابینت‌ها زیاد و فضای آزاد آشپزخانه کم است.

  مناسب‌ترین محیط قرارگیری وسایل آشپزخانه

  نحوه چیدمان وسایل در مدل آشپزخانه مدرن سفید از اهمیت بالایی برخوردار است. چیدمان مناسب ضمن مدرن سازی فضای آشپزخانه، به کاهش مصرف انرژی و استفاده بهینه از محیط کمک بسیاری می‌کند. در ادامه اصول قرارگیری اجزای اصلی در آشپزخانه مدرن را بررسی می‌کنیم.

  محل مناسب برای اجاق گاز در آشپزخانه

  نکته مهمی که در رابطه با انتخاب جای اجاق گاز باید در نظر داشته باشید این است که محل قرارگیری آن نباید نزدیک به یخچال یا پنجره باشد. چرا که حرارت به یخچال آسیب وارد می‌کند و نزدیکی به پنجره نیز احتمال خاموش شدن شعله در اثر وزش باد و خطر آتش گرفتن پرده را به همراه دارد.

  رعایت اصل مثلث طلایی برای انتخاب محل قرارگیری اجاق گاز بسیار ضروری است. ضمن اینکه فاصله گاز و سینک اگر حدود 1.5 تا 2 متر باشد بهتر است. اگر قصد نصب گاز رومیزی را دارید، از هر طرف گاز حدودا 40 سانتی متر فضای خالی در نظر بگیرید تا به عنوان میز کار مورد استفاده قرار گیرد.

  محل مناسب برای یخچال

  یخچال باید در محیطی قرار گیرد که دچار صدمه و آسیب نشود. به همین دلیل، فضای نزدیک به فر، گاز و آبگرم‌کن یا پکیج، محل مناسبی برای یخچال نیست. همچنین یخچال نباید نزدیک پنجره و در معرض نور آفتاب یا در محیط مرطوب و سرد گذاشته شود.

  لازم است جای یخچال را به شکلی انتخاب کنید که امکان باز شدن درب وجود داشته باشد و اگر یخچال به تعمیر احتیاج داشت به راحتی بتوانید آن را برای جلو بکشید. علاوه بر این موارد همچنین بهتر است جای یخچال را طوری انتخاب کنید که هم در دسترس باشد و هم باعث اشغال زیاد فضای آشپزخانه نشود.

  محل مناسب برای نصب سینک ظرفشویی

  سینک ظرفشویی، سومین نقطه مثلث طلایی است که باید در فاصله مناسب از یخچال و گاز قرار گیرد. اگر آشپزخانه‌تان امکان چیدمان مثلثی را ندارد، بهتر است سینک را میان یخچال و گاز بگذارید. همچنین نزدیکی سینک ظرفشویی به پنجره به جریان بهتر هوا در آشپزخانه کمک می‌کند.

  محل مناسب قرارگیری ماشین ظرفشویی

  به دلیل کارایی مشابه ماشین ظرفشویی و سینک ظرفشویی، این دو وسیله بهتر است در کنار یکدیگر قرار گیرند. ضمن اینکه با نصب ماشین ظرفشویی نزدیک سینک، تمامی لوله‌کشی‌های فاضلاب از یک نقطه رد می‌شوند و کار شما را راحت خواهند کرد.

  محل مناسب قرارگیری ماشین لباسشویی

  ماشین لباسشویی آخرین وسیله اصلی در آشپزخانه است که به دلیل نیاز به لوله راه‌آب، بهتر است کنار سینک ظرفشویی قرار داده شود. برای طراحی آشپزخانه مدرن می‌توانید ماشین ظرفشویی را در یک سمت و ماشین لباسشویی را در سمت دیگر سینک بگذارید تا هم دسترسی به لوله راه‌آب راحت‌تر شود و هم در آشپزخانه تقارن داشته باشید.

  مدل آشپزخانه مدرن

  برای طراحی آشپزخانه مدرن آشنایی با انواع مدل آشپزخانه مدرن لازم است. مدل آشپزخانه مدرن به دو دسته کلی تقسیم می‌شود:

  • دسته اول آنهایی هستند که از کابینت‌های با طرح‌های کمی سنتی‌تر و رنگ چوب استفاده می‌کنند.
  • دسته دوم آنهایی هستند که از کابینت‌های تک‌رنگ براق یا سوپرمات و بدون نقش در طراحی آنها استفاده می‌شود.

  در ادامه به اصول طراحی هر کدام از این مدل‌ها می‌پردازیم.

  اصول طراحی آشپزخانه مدرن

  فضای سرد و معاصر یا گرم و کلاسیک، طیف‌های متنوعی هستند که در طراحی آشپزخانه های مدرن جای می‌گیرند. متناسب با هر سلیقه‌ و اندازه فضا، طراحی و اجرای آشپزخانه مدرن در دسترس است. در طراحی آشپزخانه مدرن ایرانی، کابینت ها در رنگ‌های مات یا براق با رنگ های مختلف قابل اجرا هستند. در این مدل می‌توانید از میان طیف وسیعی از ایده‌های رنگی با سایه‌های تیره‌تر از جمله آشپزخانه های مدرن خاکستری، سبز و قرمز انتخاب کنید.

  اگر اهل ریسک کردن نیستید، طراحی آشپزخانه مدرن خود را در رنگ های سفید، کرم یا آبی سفارش دهید. برای طراحی آشپزخانه های مدرن ایده آل، بهتر است بدانید که آشپزخانه های بدون در فضا را ساده می‌کنند و لوازم خانگی به تکمیل طراحی شما کمک کنند.

  کابینت‌های بدون دستگیره، درهای کشویی و از جنس‌های های‌ گلاس مات و براق، برای یک آشپزخانه مدرن بسیار حائز اهمیت هستند. فراموش نکنید که آشپزخانه های مدرن باید مطابق با نیاز شما طراحی شوند.

  طراحی کابینت آشپزخانه مدرن سفید

  طراحی آشپزخانه مدرن ایرانی

  کابینت آشپزخانه مدرن 2022 کاملا ساده است و فضایی یکنواخت به آشپزخانه می‌دهد. اما اگر می‌خواهید آشپزخانه‌ دارای فضای مدرن و در عین حال ایرانی داشته باشد، طرح فرش و پرده آن را ایرانی و متناسب با یکدیگر انتخاب کنید. استفاده از فرش طرح سنتی در کنار کابینت آشپزخانه مدرن سفید طوسی فضای دلنشینی در آشپزخانه ایجاد می‌کند.

  ابزارآلات هوشمند در آشپزخانه‌ مدرن

  یکی از اقداماتی که هم فضای آشپزخانه شما را مدرن‌تر و لوکس می‌کند و هم باعث کاهش مصرف انرژی می‌شود، استفاده از ابزارآلات هوشمند است. این سنسورها می‌توانند ایراداتی همچون نشت لوله آب یا خراب شدن وسایل آشپزخانه را به شما اطلاع دهند یا هنگامی که زمان پخت غذا یا کار فر، ماشین ظرفشویی و لباسشویی به پایان رسید، یک پیام به موبایل شما ارسال کنند.

  این سنسورها حتی می‌توانند تمام شدن اقلام خوراکی را نیز اطلاع دهند. شما همچنین می‌توانید وسایلی مانند قهوه ‌ساز یا فر را از راه دور کنترل کنید. قابلیت مثبت دیگر ابزارهای هوشمند این است که می‌توانند حضور شخص در آشپزخانه را تشخیص دهند و نور را بر روی شخصی متمرکز کنند که این کار به صرفه‌جویی در مصرف برق کمک بسیاری خواهد کرد.

  وسایل برقی در آشپزخانه سبک مدرن

  در طراحی آشپزخانه مدرن محدودیتی بابت انتخاب وسایل برقی رنگی یا سیلور ندارید اما بهتر است تمامی وسایل برقی یک رنگ باشند؛ چرا که استفاده از چند رنگ مختلف با اصول طراحی سبک مدرن در تضاد است. همچنین بهتر است لوازم برقی کوچک را داخل کابینت قرار دهید و یا بر روی صفحه کابینت، یک محفظه با درب کشویی نصب کنید و لوازم برقی را داخل آن بگذارید تا دیده نشوند.

  انتخاب لوستر در سبک آشپزخانه مدرن

  در بخش‌های قبلی گفتیم که نورپردازی در آشپزخانه سبک مدرن بسیار مهم است. بخشی از نورپردازی می‌تواند به وسیله لوستر و با نورهای نقطه‌ای انجام شود. بالای کانتر، جزیره و میز غذاخوری، فضای مناسبی برای نصب لوستر است. در طراحی آشپزخانه مدرن بهتر است از لوسترهای ساده و مینیمال استفاده کنید تا رنگ و فرم آنها متناسب با سایر المان‌های آشپزخانه باشد.

  انواع کابینت مدرن

  کابینت مدرن به کابینتی گفته می‌شود که هیچ‌گونه ابزاری در درب‌ها و ستون‌های ابتدا و انتهای کار مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. این کابینت‌ها به چند دسته تقسیم می‌شوند. برای مثال یک دسته از آنها کابینت‌های معمولی هستند که درب‌هایشان به ‌صورت پروانه‌ای به چپ و راست باز می‌شوند و در دو نوع زمینی و دیواری موجودند. در برخی موارد درب‌های کابینت‌های دیواری در آشپزخانه‌های مدرن را به‌ صورت جک‌دار می‌سازند و درب‌های کابینت‌های زمینی به شکل کشویی ساخته می‌شود. در ساخت کابینت‌های مدرن اغلب از دستگیره‌های مخفی استفاده می‌شود.

  دسته دیگری از کابینت‌های مدرن کابینت‌های دو پله هستند. این نوع کابینت‌ها بیشتر در آشپزخانه‌های کوچک کاربرد دارند؛ زیرا امکان استفاده از حداکثر فضا و ارتفاع آشپزخانه را فراهم می‌کنند. برای ساخت کابینت‌ پله ای، کابینت‌های دیواری را با ارتفاع 60، 80 و 90 و عمقی برابر با نصف عمق کابینت‌های زمینی می‌سازند و بر روی آنها کابینت‌هایی هم‌عمق با کابینت‌های زمینی نصب می‌گردد.

  در برخی موارد عکس این موضوع نیز اتفاق می‌افتد؛ یعنی کابینت‌های دیواری معمولی را با عمق بیشتر و کابینت‌های روی آنها را با عمق کمتر می‌سازند. همچنین کابینت‌های دو پله می‌توانند کاملاً به ‌هم ‌پیوسته باشند یا یک فاصله اندک بین آنها وجود داشته باشد که امروزه نوع دوم آن رایج‌تر است.

  رنگ کابینت مدرن

  کابینت‌های مدرن را می‌توان در انواع مختلف رنگ‌ها اعم از رنگ‌های براق، رنگ‌های مات و رنگ‌های طرح چوب ساخت. یکی از نکات طراحی آشپزخانه مدرن این است که اگر برای ساخت کابینت از ام‌دی‌اف های طرح چوب استفاده می‌کنید، بهتر است خطوط چوب به ‌صورت افقی باشند در غیر این صورت کابینت‌ها سبک کابینت کلاسیک به خود می‌گیرند.

  نکته دیگر در خصوص رنگ کابینت‌های مدرن این است که در رنگ‌ آمیزی کابینت‌های مدرن معمولاً از دو یا سه رنگ استفاده می‌شود. برای مثال در ساخت کابینت‌های زمینی از یک رنگ و در ساخت کابینت‌های دیواری از یک رنگ دیگر استفاده می‌شود.

  کابینت آشپزخانه مدرن سفید طوسی

  مشخصات کابینت مدرن

  اولین مشخصه کابینت‌های مدرن این است که در ساخت درب آنها از هیچ‌گونه قابی استفاده نمی‌شود. این کابینت‌ها همچنین ستون، سرستون و ... ندارند. درب‌های این کابینت‌ها کاملاً صاف هستند و تنها از نوارهای مختلف برای ساخت آنها استفاده می‌کنیم. در ساخت کابینت جزیره تا حد امکان از سنگ‌های تک‌رنگ استفاده می‌کنیم و سنگ‌های آبشاری کاربردی ندارند.

  برای ساخت کابینت‌های مدرن از صفحات مختلفی استفاده می‌شود. نوع معروف آنها صفحات ام‌دی‌اف با روکش HPL هستند. در برخی موارد نیز از صفحات پلیمری برای ساخت این کابینت‌ها استفاده می‌شود. در موارد دیگر نیز سنگ‌های کوارتز و سرامیک مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  طراحی آشپزخانه کوچک مدرن

  طراحی آشپزخانه کوچک مدرن کمی نسبت به آشپزخانه بزرگ مدرن مشکل تر است و نیاز به ابتکار و خلاقیت بیشتری دارد. یکی از نکات مهم درباره کابینت‌های مدرن این است که در هر نوع آشپزخانه‌ای قابل پیاده‌سازی هستند.

  در طراحی آشپزخانه‌های کوچک، بهتر است از رنگ‌های روشن و براق در ساخت کابینت‌های خود استفاده نمایید تا فضای آشپزخانه بزرگنمایی شود. به دلیل عدم استفاده از قاب و دسته در ساخت درب کابینت‌های مدرن، استفاده از سبک طراحی آشپزخانه مدرن و کوچک فضای آشپزخانه کوچک را دلبازتر می‌نماید.

  در طراحی آشپزخانه مدرن ایرانی، از گوشه‌ها به طور کارآمد استفاده می‌شود و عملاً گوشه‌های آشپزخانه به یک فضای مفید تبدیل می‌شود که این برای یک آشپزخانه کوچک، یک گزینه عالی است. همچنین در آشپزخانه‌های کوچک، پیشخوانی چند منظوره در طرح‌های زیبا مثل مدل‌های معلق، تاشو، منحنی و… سبب ایجاد فضایی شیک و کاربردی می‌شود.

  وجود کانتر در آشپزخانه‌های مدرن و امروزی باعث می‌شود تا هم آشپزخانه از فضاهای دیگر خانه مجزا شود و هم تبدیل به فضایی برای انجام فعالیت‌های مهم آشپزخانه مثل خرد کردن و آماده‌سازی مواد غذایی، غذا خوردن و … شود. توصیه می‌کنیم از ترفندهای تزئینی برای روشن کردن یک آشپزخانه کوچک غافل نشوید. در یک آشپزخانه کوچک، رنگ سفید با کفپوش آجری قدیمی و فرش آنتیک می‌تواند فضا را بزرگ‌تر جلوه دهد.

  طراحی دیوار آشپزخانه مدرن

  یکی دیگر از مهم‌ترین نکات طراحی آشپزخانه مدرن و کوچک، طراحی دیوارها است. طراحی دیوار آشپزخانه مدرن، باید کاملاً ساده و به‌ دور از هر گونه طرح‌های شلوغ باشد چرا که دیوارهای پرنقش‌ونگار باعث می‌شوند که سایر اجزای آشپزخانه به چشم نیایند و فضای آشپزخانه کوچک به نظر برسد.

  دکوراسیون آشپزخانه مدرن دارای یک ویژگی بسیار عالی دیگر هم است و آن هم روشنایی بسیار خوب دیوارها است. دیوارهای آشپزخانه مدرن باید ترکیبی از نور طبیعی و مصنوعی باشد تا روشنایی و نورپردازی بسیاری خوبی داشته باشد.

  قیمت کابینت آشپزخانه مدرن سفید

  طراحی سقف آشپزخانه مدرن

  سقف آشپزخانه تأثیر زیادی در زیبایی داخلی آن دارد. برای طراحی سقف آشپزخانه مدرن، بسته به اینکه فضای آشپزخانه کوچک باشد یا بزرگ، روش‌های مختلفی وجود دارد. برای مثال در طراحی سقف آشپزخانه‌های کوچک، باید تا حد امکان از طرح‌های پیچیده و نورپردازی با رنگ‌های مختلف اجتناب کرد.

  این روزها استفاده از سقف‌های شیشه‌ای مات بسیار رایج شده است. این المان به همراه یک نورپردازی، جلوه بسیار ویژه‌ای را به آشپزخانه می‌بخشد. استفاده از کناف یا سقف کشسان در طرح های متنوع می‌تواند فضای در اختیار شما را مدرن و شیک کند. نورپردازی در سقف کشسان بسیار شکیل و درخشان است.

  کفپوش آشپزخانه مدرن

  برای کف آشپزخانه گزینه‌های بسیار متنوعی وجود دارد. در خرید کفپوش به عنوان یکی از مهم‌ترین المان‌های آشپزخانه باید دقت و توجه بسیاری داشت، زیرا کفپوش آشپزخانه علاوه بر زیبایی باید از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار باشد تا در مقابل شستشوی مکرر و رفت و آمد آسیبی نبیند. همچنین می‌توانید روی کفپوش خود فرش، گلیم و یا موکت پهن کنید. کفپوش آشپزخانه مدرن باید از رنگی مخالف کابینت بهره ببرد.

  مدل آشپزخانه مدرن

  طراحی آشپزخانه مدرن توسط ایمکس

  آشپزخانه، مکانی برای تجدید دیدارها و لذت‌بردن از هم صحبتی با اعضای خانواده است؛ بنابراین بهتر است در طراحی آن تمام تلاش خود را به کار گیریم و با طراحی داخلی آشپزخانه مدرن، باعث آرامش بیشتر خود و اعضای خانواده شویم. فروشگاه ایمکس، آماده است تا با مشاوره و راهنمایی مشتریان خود، آنها را به سمت بهترین انتخاب سوق دهد. ایمکس در کنار شماست تا طرحی اصولی و مطابق سلیقه شما را پیاده کند.

  در ادامه چند عکس آشپزخانه مدرن سفید و رنگ‌های دیگر که توسط مجموعه ایمکس طراحی و اجرا شده‌اند را مشاهده می‌کنید:

  طراحی داخلی آشپزخانه مدرن مدل های کابینت آشپزخانه شیک و زیبا با طراحی مدرن عکس طراحی آشپزخانه مدرن

  27 فروردین 1402

  نظرات

  نام
  ایمیل
  نظر
  مقالات مرتبط
  ایمکس دکو

  گروه ایمکس با هدف ارائه‌ی محصولات چوبی با بالاترین کیفیت و پایین‌ترین قیمت به مشتریان عزیز پا به عرصه‌ی وجود گذاشت. هم اکنون توانسته با پیشرفت روزافرون خود تیمی حرفه ای تشکیل دهد. این تیم را طراحان، سازندگان و نصابان خبره همراهی می‌کنند. در حال حاضر تمرکز اصلی تیم ایمکس بر طراحی، ساخت و نصب کابینت، کمد و انواع دکوراسیون‌های منزل ساخته شده از چوب و مصنوعات چوبی است.

  مشاهده پروژه انجام شده

  نیاز به مشاوره دارید؟